| Brand: | MOBICEL |
| Model: | Dandy |
| Type: | Smartphone |
| Display | |
| Size: | 4" |
| Resolution: | 320 x 569 |
| Technology: | LCD_IPS |
| Camera | |
| Selfie Specs: | 0 MP |
| Battery | |
| Type: | Li-Ion |
| Memory | |
| Ram: | 1.0GB |
| Storage: | 4GB |
| Os: | Android 7.0 Nougat |
| Body | |
| Sim: | Mini Sim - Regular, Mini Sim - Regular |
| Connectivity | |
| Wifi: | 802.11 b/g/n |
| Sensors: | Accelerometer, GPS |
| Colors: | Gold |