| Brand: | MOBICEL |
| Model: | Cosmo LTE |
| Type: | Smartphone |
| Release Date: | 2022 |
| Display | |
| Size: | 6" |
| Resolution: | 720 x 1440 |
| Technology: | TFT |
| Camera | |
| Main Specs: | 5 MP |
| Selfie Specs: | 2 MP |
| Battery | |
| Capacity: | 3000.0 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Memory | |
| Ram: | 1.0GB |
| Storage: | 32GB |
| Os: | Android 11 Go Edition |
| Body | |
| Sim: | Nano Sim, Nano Sim |
| Connectivity | |
| Wifi: | 802.11 b/g/n |
| Bluetooth: | 4.2 |
| Nfc: | Yes |
| Sensors: | Fingerprint, Accelerometer, GPS |
| Colors: | Sky Blue |