| Brand: | Mitsubishi |
| Model: | M320 |
| Release Date: | 2002, Q4 |
| Display | |
| Resolution: | 128 x 141 pixels |
| Technology: | CSTN, 4096 colors |
| Battery | |
| Capacity: | Removable Li-Ion 900 mAh battery |
| Type: | Li-Ion |
| Memory | |
| Expandable: | No |
| Body | |
| Dimensions: | 116 x 47 x 20 mm (4.57 x 1.85 x 0.79 in) |
| Weight: | 95 g (3.35 oz) |
| Connectivity | |
| Wifi: | No |
| Bluetooth: | No |
| Nfc: | No |
| Headphone Jack: | No |
| Network: | GSM |
| Colors: | 3 - Quartz gold ; Frozen silver ;Marine blue |