| Brand: | MAXWEST |
| Model: | Gravity 6P |
| Type: | Smartphone |
| Display | |
| Size: | 6.1" |
| Resolution: | 600 x 1280 |
| Technology: | TFD |
| Camera | |
| Main Specs: | 13 MP |
| Selfie Specs: | 8 MP |
| Battery | |
| Capacity: | 3300.0 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Processor | |
| Chipset: | SC9863A |
| Memory | |
| Ram: | 4GB |
| Storage: | 32GB |
| Os: | Android 9.0 Pie |
| Body | |
| Sim: | Mini Sim - Regular, Mini Sim - Regular |
| Connectivity | |
| Wifi: | 802.11b/g/n |
| Bluetooth: | 4.2 |
| Sensors: | Fingerprint, Accelerometer, GPS |
| Colors: | Black |