| Brand: | LG |
| Model: | Wink 3G T320 |
| Type: | Feature phone |
| Release Date: | 2010 |
| Size: | 2.8 inches, 24.3 cm2 |
| Resolution: | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio (~143 ppi density) |
| Technology: | TFT resistive touchscreen, 256K colors |
| Main Specs: | 2 MP |
| Main Video: | QCIF@15fps |
| Selfie Specs: | No |
| Selfie Video: | QCIF@15fps |
| Capacity: | 900 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Expandable: | microSDHC (dedicated slot) |
| Dimensions: | 103 x 57 x 11.9 mm (4.06 x 2.24 x 0.47 in) |
| Weight: | 92.5 g (3.25 oz) |
| Sim: | Mini-SIM |
| Wifi: | Wi-Fi 802.11 b/g (carrier dependant) |
| Bluetooth: | 2.1, A2DP |
| Usb: | microUSB 2.0 |
| Headphone Jack: | Yes |
| Network: | GSM / HSPA |
| Sensors: | Accelerometer |
| Colors: | Black&Red, Black&Titan Silver, Black&Pink, Black&Aqua Blue |
| Usd: | ~54 USD |