| Brand: | LG |
| Model: | KG320 |
| Type: | Feature phone |
| Release Date: | 2006 |
| Display | |
| Size: | 1.8 inches, 10.2 cm2 |
| Resolution: | 176 x 220 pixels (~157 ppi density) |
| Technology: | TFT, 256K colors |
| Camera | |
| Main Specs: | 1.3 MP |
| Main Features: | LED flash |
| Main Video: | Yes |
| Selfie Specs: | No |
| Selfie Video: | Yes |
| Battery | |
| Type: | Li-Ion |
| Memory | |
| Expandable: | No |
| Body | |
| Dimensions: | 96 x 46 x 9.9 mm (3.78 x 1.81 x 0.39 in) |
| Weight: | 70 g (2.47 oz) |
| Sim: | Mini-SIM |
| Connectivity | |
| Bluetooth: | Yes |
| Usb: | Proprietary |
| Headphone Jack: | No |
| Network: | GSM |
| Colors: | Black |
| Price | |
| Usd: | ~119 USD |