| Brand: | LG |
| Model: | KF750 Secret |
| Type: | Feature phone |
| Release Date: | 2008 |
| Size: | 2.4 inches, 17.8 cm2 |
| Resolution: | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio (~167 ppi density) |
| Technology: | TFT, 256K colors |
| Protection: | Scratch-resistant glass |
| Main Specs: | 5 MP, AF |
| Main Features: | LED flash |
| Main Video: | 480p@30fps, 320p@120fps |
| Selfie Specs: | Videocall camera |
| Selfie Video: | 480p@30fps, 320p@120fps |
| Capacity: | 800 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Expandable: | microSDHC (dedicated slot) |
| Dimensions: | 102.8 x 50.8 x 11.8 mm (4.05 x 2.0 x 0.46 in) |
| Weight: | 116 g (4.09 oz) |
| Sim: | Mini-SIM |
| Bluetooth: | 2.0, A2DP |
| Usb: | 2.0 |
| Headphone Jack: | No |
| Network: | GSM / HSPA |
| Sensors: | Accelerometer |
| Colors: | Black, Ruby Violet, Titan Gold |
| Usd: | ~108 USD |