| Brand: | LG |
| Model: | CU915 Vu |
| Type: | Feature phone |
| Release Date: | 2008 |
| Size: | 3.0 inches, 25.6 cm2 |
| Resolution: | 240 x 400 pixels, 5:3 ratio (~155 ppi density) |
| Technology: | TFT resistive touchscreen, 256K colors |
| Main Specs: | 2 MP |
| Main Features: | LED flash |
| Main Video: | 320p |
| Selfie Specs: | No |
| Selfie Video: | 320p |
| Capacity: | 1000 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Expandable: | microSD (dedicated slot) |
| Dimensions: | 108 x 54.9 x 13 mm (4.25 x 2.16 x 0.51 in) |
| Weight: | 89.6 g (3.14 oz) |
| Sim: | Mini-SIM |
| Bluetooth: | 1.2, A2DP |
| Usb: | 2.0 |
| Headphone Jack: | No |
| Network: | GSM / HSPA |
| Colors: | Black |
| Usd: | ~108 USD |