| Brand: | LG |
| Model: | B2150 |
| Type: | Feature phone |
| Release Date: | 2005 |
| Display | |
| Size: | 1.6 inches, 8.3 cm2 |
| Resolution: | 128 x 128 pixels, 1:1 ratio (~113 ppi density) |
| Technology: | CSTN, 65K colors |
| Camera | |
| Main Specs: | VGA |
| Main Video: | No |
| Selfie Specs: | No |
| Selfie Video: | No |
| Battery | |
| Type: | Li-Ion |
| Memory | |
| Expandable: | No |
| Body | |
| Dimensions: | 105 x 44 x 15.9 mm (4.13 x 1.73 x 0.63 in) |
| Weight: | 73 g (2.57 oz) |
| Sim: | Mini-SIM |
| Connectivity | |
| Usb: | Proprietary |
| Headphone Jack: | No |
| Network: | GSM |