| Brand: | LAVA |
| Model: | T81N |
| Type: | Tablet |
| Display | |
| Size: | 8" |
| Resolution: | 800 x 1280 |
| Technology: | LCD_IPS |
| Camera | |
| Main Specs: | 7 MP |
| Selfie Specs: | 5 MP |
| Battery | |
| Capacity: | 5100.0 mAh |
| Type: | Li-Po |
| Memory | |
| Ram: | 2GB |
| Storage: | 32GB |
| Os: | Android 10 |
| Body | |
| Dimensions: | 1024 x 1024 x 9.3 mm |
| Sim: | Nano Sim, Nano Sim |
| Connectivity | |
| Wifi: | 802.11 b/g/n |
| Sensors: | Accelerometer, Gyroscope, Compass, GPS |
| Colors: | Gray |