| Brand: | ITEL |
| Model: | A18s |
| Type: | Smartphone |
| Display | |
| Size: | 5.5" |
| Technology: | LCD_IPS |
| Camera | |
| Main Specs: | 5 MP |
| Selfie Specs: | 2 MP |
| Battery | |
| Capacity: | 3020.0 mAh |
| Type: | Li-Po |
| Memory | |
| Ram: | 2GB |
| Storage: | 32GB |
| Os: | Android 13 Go Edition |
| Body | |
| Weight: | 195 g |
| Sim: | Nano Sim, Nano Sim |
| Connectivity | |
| Bluetooth: | 5.0 |
| Sensors: | Fingerprint, Accelerometer, GPS |
| Colors: | Black, Orange |