| Brand: | INNJOO |
| Model: | Vision LTE |
| Type: | Smartphone |
| Release Date: | 2017 |
| Display | |
| Size: | 5.8" |
| Resolution: | 720 x 1440 |
| Technology: | LCD_IPS |
| Camera | |
| Main Specs: | 12 MP |
| Selfie Specs: | 7 MP |
| Battery | |
| Capacity: | 3000.0 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Processor | |
| Chipset: | MediaTek MT6737T |
| Gpu: | ARM Mali-T720 MP2 |
| Memory | |
| Ram: | 1.0GB |
| Storage: | 16GB |
| Os: | Android 7.0 Nougat |
| Body | |
| Dimensions: | 1849 x 1314 x 8.45 mm |
| Weight: | 168 g |
| Sim: | Nano Sim |
| Connectivity | |
| Wifi: | 802.11 a/b/g/n |
| Bluetooth: | 4.0 |
| Sensors: | Fingerprint, Accelerometer, GPS |
| Colors: | Blue, Black, Brown |