| Brand: | INNJOO |
| Model: | Superb |
| Type: | Tablet |
| Display | |
| Size: | 10.1" |
| Resolution: | 800 x 1280 |
| Technology: | LCD_IPS |
| Camera | |
| Main Specs: | 2 MP |
| Selfie Specs: | 0 MP |
| Battery | |
| Capacity: | 4000.0 mAh |
| Type: | Li-Po |
| Processor | |
| Gpu: | Mali-400 |
| Memory | |
| Ram: | 2GB |
| Storage: | 32GB |
| Os: | Android 9.1 Pie |
| Body | |
| Dimensions: | 1849 x 1314 x 22 mm |
| Weight: | 560 g |
| Sim: | Mini Sim - Regular |
| Connectivity | |
| Bluetooth: | 4.0 |
| Sensors: | Accelerometer, GPS |
| Colors: | Black |