| Brand: | iBALL |
| Model: | iTAB BizniZ |
| Type: | Tablet |
| Display | |
| Size: | 10.1" |
| Resolution: | 1200 x 1920 |
| Technology: | LCD_IPS |
| Camera | |
| Main Specs: | 7 MP |
| Selfie Specs: | 7 MP |
| Battery | |
| Capacity: | 7000.0 mAh |
| Type: | Li-Po |
| Processor | |
| Gpu: | GPU IMG8322 |
| Memory | |
| Ram: | 2GB |
| Storage: | 32GB |
| Os: | Android 9.0 Pie |
| Body | |
| Dimensions: | 1849 x 1314 x 9 mm |
| Weight: | 515 g |
| Sim: | Micro Sim |
| Connectivity | |
| Wifi: | 802.11 a/b/g/n/ac |
| Bluetooth: | 5.0 |
| Sensors: | Accelerometer, Gyroscope, GPS |
| Colors: | Champagne Gold, Black |