| Brand: | HYUNDAI |
| Model: | Koral 7M4 |
| Type: | Tablet |
| Release Date: | 2019 |
| Display | |
| Size: | 7" |
| Resolution: | 1024 x 600 |
| Technology: | LCD_IPS |
| Camera | |
| Main Specs: | 2 MP |
| Selfie Specs: | 2 MP |
| Battery | |
| Type: | Li-Ion |
| Processor | |
| Chipset: | MediaTek MT8321 |
| Memory | |
| Ram: | 1.0GB |
| Storage: | 8GB |
| Os: | Android 8.1 Oreo |
| Connectivity | |
| Wifi: | 802.11 b/g/n |
| Bluetooth: | 4.0 |
| Sensors: | Accelerometer, GPS |