| Brand: | HP |
| Model: | iPAQ h6325 |
| Type: | Feature phone |
| Release Date: | 2004 |
| Size: | 3.5 inches, 53 x 71 mm, 37.9 cm2 |
| Resolution: | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio (~114 ppi density) |
| Technology: | TFT resistive touchscreen, 65K colors |
| Main Specs: | VGA |
| Main Video: | No |
| Selfie Specs: | No |
| Selfie Video: | No |
| Capacity: | 1800 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Chipset: | TI OMAP 1510 |
| Cpu: | ARM925T |
| Expandable: | SD, up to 1 GB |
| Os: | Microsoft Windows Mobile 2003 PocketPC Phone Edition |
| Dimensions: | 137.6 x 74.6 x 20.8 mm (5.42 x 2.94 x 0.82 in) |
| Weight: | 190 g (6.70 oz) |
| Sim: | Mini-SIM |
| Wifi: | Wi-Fi 802.11b |
| Bluetooth: | 1.1 |
| Usb: | Proprietary |
| Headphone Jack: | No |
| Network: | GSM |
| Colors: | Silver |
| Usd: | ~194 USD |