| Brand: | HMD |
| Model: | 3210 |
| Type: | Feature phone |
| Release Date: | 2025 |
| Display | |
| Size: | 2.4 inches, 17.8 cm2 |
| Resolution: | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio (~167 ppi density) |
| Technology: | TFT |
| Camera | |
| Main Specs: | 2 MP |
| Main Features: | LED flash |
| Selfie Specs: | No |
| Battery | |
| Capacity: | 1450 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Processor | |
| Chipset: | Unisoc T107 (22 nm) |
| Cpu: | 1.0 GHz Cortex-A7 |
| Memory | |
| Expandable: | microSDHC |
| Body | |
| Dimensions: | 122 x 52 x 13.1 mm (4.80 x 2.05 x 0.52 in) |
| Sim: | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Connectivity | |
| Bluetooth: | 5.0, A2DP |
| Nfc: | No |
| Usb: | USB Type-C |
| Headphone Jack: | Yes |
| Network: | GSM / HSPA / LTE |
| Colors: | Blue, Red |