| Brand: | Haier |
| Model: | M600 Black Pearl |
| Type: | Feature phone |
| Release Date: | 2006 |
| Display | |
| Size: | 1.1 inches, 20 x 20 mm, 3.9 cm2 |
| Resolution: | 96 x 96 pixels, 1:1 ratio (~123 ppi density) |
| Technology: | OLED, 65K colors |
| Camera | |
| Main Specs: | No |
| Battery | |
| Capacity: | 730 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Processor | |
| Cpu: | OS ADI 6528 |
| Memory | |
| Expandable: | microSD (dedicated slot) |
| Body | |
| Dimensions: | 90.6 x 35.3 x 18.2 mm (3.57 x 1.39 x 0.72 in) |
| Weight: | 64 g (2.26 oz) |
| Sim: | Mini-SIM |
| Connectivity | |
| Bluetooth: | 2.0, A2DP |
| Usb: | miniUSB 2.0 |
| Headphone Jack: | Yes |
| Network: | GSM |
| Colors: | Black |