| Brand: | FLY |
| Model: | Glory |
| Type: | Smartphone |
| Display | |
| Size: | 3.5" |
| Resolution: | 320 x 480 |
| Technology: | TFT |
| Camera | |
| Main Specs: | 3 MP |
| Battery | |
| Capacity: | 1300.0 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Processor | |
| Chipset: | Spreadtrum SC7710G |
| Memory | |
| Ram: | 0.5GB |
| Storage: | 0.5GB |
| Os: | Android 4.1 Jelly Bean |
| Body | |
| Dimensions: | 1849 x 1314 x 12 mm |
| Weight: | 105 g |
| Sim: | Mini Sim - Regular, Mini Sim - Regular |
| Connectivity | |
| Wifi: | 802.11 b/g/n |
| Bluetooth: | 2.1 |
| Sensors: | Accelerometer |
| Colors: | Black, White |