| Brand: | Doogee |
| Model: | T30SE |
| Type: | Tablet |
| Release Date: | 2024 |
| Size: | 11.0 inches, 350.9 cm2 |
| Resolution: | 1200 x 1920 pixels, 16:10 ratio (~206 ppi density) |
| Technology: | IPS LCD |
| Main Specs: | 13 MP |
| Main Features: | LED flash |
| Main Video: | 1080p@30/60fps |
| Selfie Specs: | 5 MP |
| Selfie Video: | Yes |
| Capacity: | 8580 mAh |
| Charging: | 10W wired |
| Fast Charging: | 10W |
| Chipset: | Unisoc T606 (12 nm) |
| Cpu: | Octa-core (2x1.6 GHz Cortex-A75 & 6x1.6 GHz Cortex-A55) |
| Gpu: | Mali-G57 MP1 |
| Ram: | 4GB |
| Storage: | 128GB |
| Expandable: | microSDXC (uses shared SIM slot) |
| Os: | Android 14 |
| Dimensions: | 257 x 168.7 x 7.6 mm (10.12 x 6.64 x 0.30 in) |
| Weight: | 500 g (1.10 lb) |
| Sim: | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Wifi: | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band |
| Bluetooth: | 5.0 |
| Nfc: | No |
| Usb: | USB Type-C 2.0, OTG |
| Headphone Jack: | Yes |
| Network: | GSM / HSPA / LTE |
| Sensors: | Accelerometer, proximity |
| Colors: | Black, Gray |
| Usd: | ~140 USD |