| Brand: | CUBOT |
| Model: | J9 |
| Type: | Smartphone |
| Release Date: | 2020 |
| Size: | 6.2 inches, 95.9 cm2 |
| Resolution: | 720 x 1520 pixels, 19:9 ratio (~271 ppi density) |
| Technology: | IPS LCD |
| Main Specs: | 13 MP, (wide), AF 2 MP 0.3 MP |
| Main Features: | LED flash |
| Main Video: | Yes |
| Selfie Specs: | 8 MP |
| Selfie Video: | Yes |
| Capacity: | 4200 mAh |
| Chipset: | Mediatek MT6580 (28 nm) |
| Cpu: | Quad-core 1.3 GHz |
| Ram: | 2GB |
| Storage: | 16GB |
| Expandable: | No |
| Os: | Android 10 |
| Dimensions: | 156.2 x 74.6 x 9.4 mm (6.15 x 2.94 x 0.37 in) |
| Weight: | 185 g (6.53 oz) |
| Sim: | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Wifi: | Wi-Fi 802.11 b/g/n |
| Bluetooth: | 4.0, A2DP |
| Nfc: | No |
| Usb: | USB Type-C |
| Headphone Jack: | Yes |
| Network: | GSM / HSPA |
| Sensors: | Accelerometer, proximity |
| Colors: | Blue, Black, Green |