| Brand: | CUBOT |
| Model: | J10 |
| Type: | Smartphone |
| Release Date: | 2021 |
| Size: | 4.0 inches, 44.1 cm2 |
| Resolution: | 480 x 854 pixels, 16:9 ratio (~245 ppi density) |
| Technology: | IPS LCD |
| Main Specs: | 5 MP, (wide), AF |
| Main Features: | LED flash |
| Main Video: | Yes |
| Selfie Specs: | 2 MP |
| Selfie Video: | Yes |
| Capacity: | 2350 mAh |
| Chipset: | Unisoc SC7731e |
| Cpu: | Quad-core 1.3 GHz Cortex-A7 |
| Gpu: | Mali-400 MP2 |
| Ram: | 1GB |
| Storage: | 32GB |
| Expandable: | microSDXC (dedicated slot) |
| Os: | Android 11 |
| Dimensions: | 126.3 x 60.6 x 12.7 mm (4.97 x 2.39 x 0.5 in) |
| Weight: | 143 g (5.04 oz) |
| Sim: | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Wifi: | Wi-Fi 802.11 b/g/n |
| Bluetooth: | 4.2, A2DP |
| Nfc: | No |
| Usb: | microUSB |
| Headphone Jack: | Unspecified |
| Network: | GSM / HSPA |
| Sensors: | Accelerometer |
| Colors: | Blue, Black, Green |