| Brand: | CoolPAD |
| Model: | Legacy Brisa |
| Type: | Smartphone |
| Release Date: | 2020 |
| Display | |
| Size: | 6.53" |
| Resolution: | 1080 x 2340 |
| Technology: | LCD_IPS |
| Camera | |
| Main Specs: | 15 MP |
| Selfie Specs: | 16 MP |
| Battery | |
| Capacity: | 4000.0 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Processor | |
| Chipset: | Qualcomm Snapdragon 665 |
| Gpu: | Qualcomm Adreno 610 |
| Memory | |
| Ram: | 3GB |
| Storage: | 32GB |
| Os: | Android 10 |
| Body | |
| Dimensions: | 1849 x 1314 x 8.6 mm |
| Weight: | 190 g |
| Sim: | Nano Sim |
| Connectivity | |
| Wifi: | 802.11 a/b/g/n/ac |
| Bluetooth: | 5.0 |
| Sensors: | Fingerprint, Accelerometer, Compass, GPS |
| Colors: | Silver |