| Brand: | CHERRY MOBILE |
| Model: | Superion Radar Deluxe 2 |
| Type: | Tablet |
| Release Date: | 2018 |
| Display | |
| Size: | 8" |
| Resolution: | 720 x 1280 |
| Technology: | TFT |
| Camera | |
| Main Specs: | 5 MP |
| Selfie Specs: | 2 MP |
| Battery | |
| Capacity: | 3000.0 mAh |
| Type: | Li-Po |
| Processor | |
| Chipset: | Allwinner A13 |
| Gpu: | Mali 400 |
| Memory | |
| Ram: | 1.0GB |
| Storage: | 8GB |
| Os: | Android 8.1 Go Edition |
| Body | |
| Dimensions: | 1849 x 1314 x 9.8 mm |
| Sim: | Micro Sim |
| Connectivity | |
| Wifi: | 802.11 b/g/n |
| Bluetooth: | 2.1 |
| Sensors: | Accelerometer |
| Colors: | Black, Red, Blue |