| Brand: | BQ |
| Model: | Exion Pro Mini |
| Type: | Smartphone |
| Display | |
| Size: | 9" |
| Resolution: | 800 x 1280 |
| Technology: | LCD_IPS |
| Camera | |
| Main Specs: | 8 MP |
| Selfie Specs: | 1 MP |
| Battery | |
| Capacity: | 5000.0 mAh |
| Type: | Li-Po |
| Processor | |
| Chipset: | UNISOC SC9863A |
| Gpu: | PowerVR GE8322 |
| Memory | |
| Ram: | 2GB |
| Storage: | 32GB |
| Os: | Android 11 Go Edition |
| Body | |
| Dimensions: | 1849 x 1314 x 9.1 mm |
| Weight: | 448 g |
| Sim: | Nano Sim, Nano Sim |
| Connectivity | |
| Wifi: | 802.11 b/g/n |
| Bluetooth: | 4.2 |
| Sensors: | Accelerometer, GPS |
| Colors: | Black, Gold, Blue, Grey |