| Brand: | BQ |
| Model: | Art+ |
| Type: | Smartphone |
| Display | |
| Size: | 1.77" |
| Resolution: | 128 x 160 |
| Technology: | TFT |
| Camera | |
| Main Specs: | 0 MP |
| Battery | |
| Capacity: | 800.0 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Memory | |
| Ram: | 0.0GB |
| Storage: | 0.0GB |
| Body | |
| Dimensions: | 1849 x 1314 x 13 mm |
| Weight: | 93 g |
| Sim: | Nano Sim, Nano Sim |
| Connectivity | |
| Bluetooth: | 2.1 |
| Colors: | Gold, Black |