| Brand: | BLU |
| Model: | Zoey Smart |
| Type: | Smartphone |
| Release Date: | 2019 |
| Display | |
| Size: | 2.4" |
| Resolution: | 240 x 320 |
| Technology: | LCD |
| Camera | |
| Main Specs: | 0 MP |
| Selfie Specs: | 0 MP |
| Battery | |
| Capacity: | 1000.0 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Processor | |
| Gpu: | Mali-400 |
| Memory | |
| Ram: | 0.3GB |
| Storage: | 0.5GB |
| Os: | KaiOS |
| Body | |
| Sim: | Mini Sim - Regular, Mini Sim - Regular |
| Colors: | Black |