| Brand: | Asus |
| Model: | M930 |
| Type: | Feature phone |
| Release Date: | 2008 |
| Size: | 2.6 inches, 19.2 cm2 |
| Resolution: | 240 x 400 pixels, 5:3 ratio (~179 ppi density) |
| Technology: | TFT, 65K colors |
| Main Specs: | 2 MP |
| Main Video: | Yes |
| Selfie Specs: | VGA videocall camera |
| Selfie Video: | Yes |
| Capacity: | 1100 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Chipset: | TI OMAP 2431 |
| Cpu: | 450 MHz ARM 1136 |
| Expandable: | microSD (dedicated slot) |
| Os: | Microsoft Windows Mobile 6 Standard |
| Dimensions: | 113 x 54 x 18.7 mm (4.45 x 2.13 x 0.74 in) |
| Weight: | 158 g (5.57 oz) |
| Sim: | Mini-SIM |
| Wifi: | Wi-Fi 802.11b/g |
| Bluetooth: | 2.0, A2DP |
| Usb: | 2.0 |
| Headphone Jack: | No |
| Network: | GSM / HSPA |
| Colors: | Black |
| Usd: | ~410 USD |